top of page

Перевірка співробітників при прийомі на роботу за допомогою поліграфу.

Оновлено: 6 лют. 2021 р.

Основна мета проведення кадрової перевірки - це виявлення у потенційних працівників шкідливих звичок або протиправних дій в минулому, які будуть негативно впливати на майбутню роботу.

Кожна компанія, яка хоче підвищити якість своєї роботи, наймає професійних співробітників. Для цього вони повинні в обов'язковому порядку перевіряти їх. Але, зробити це не завжди просто, оскільки людина може приховувати будь-які подробиці про минулу роботу, свої залежності (наркотичну, ігрову чи алкоголізм), вчинення злочинів, крадіжки інформації або чогось іншого з минулих місць роботи.

Перелік запитань для тесту на поліграфі при прийнятті на роботу дуже широкий, попередньо складається список питань, який буде затверджений замовником.

Перевірка персоналу при прийнятті на роботу може вестись за різними напрямками. Вона виявляє різні залежності, підробку документів, шпигунство співробітника, розкрадання, вчинені в минулому, наявність кримінального минулого або інших проблем.


Статистика досліджень, проведеними американськими вченими показує, що ті компанії, які використовували поліграф при прийнятті співробітників на роботу, домоглися більшої ефективності трудового процесу, ніж ті, хто не використовує дану процедуру. Співробітники будуть збільшувати якість своєї роботи, навіть якщо проводити перевірку на поліграфі з невеликою періодичністю, втім про це буде далі...